نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه امید در یزد برگزار می‌شود

 
کد خبر: 10340    1396/06/20

سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری اداره کل مدیریت بحران استان یزد جشنواره ملی فیلم کوتاه امید را با محوریت موضوع‌های حوادث، آگاهی از مخاطرات و ... برگزار می‌کند.

سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری اداره کل مدیریت بحران استان یزد جشنواره ملی فیلم کوتاه امید را با محوریت موضوع‌های حوادث، آگاهی از مخاطرات، ارتقای تاب آوری جامعه، افازیش امید، ترویج فرهنگ ایمنی، کاهش خطرپذیری بلایای طبیعی ، مدیریت برحان و رفتار انسان‌ها برگزار می‌ کند.

معرفی آثار برتر فیلم کوتاه در عرصه ملی با موضوع جشنواره و تقدیر از پدیدآوردندگان این آثار، اهمیت داد به نقش کلیدی رسانه‌های تصویری به خصوص سینما و تلویزیون در بحران‌ها، تشویق و ترغیب هنرمنداان عرصه سینما و تلویزیون برای مشارکت در جشنواره، رشد و رونق تولید و نمایش فیلم‌های کوتاه در موضوعات جشنواره، ارتقای فرهنگ و دانش عمومی در موضوع مدیریت بحران و ایجاد فضای مشارکت، حمایت و همکاری فیلمسازان با سازمان‌های بین المللی مرتبط با موضوع جشنواره از اهداف جشنواره عنوان شده است.

همه آثار تولیدی در راستای اهداف و یکی از موضوعات مرتبط با جشنواره در قالب‌های داستانی و مستند، با حداکثر زمان 30 دقیقه می ‌توانند در بخش اصلی بخش جشنواره حضور یابند.

همچنین آثار تولیدی در راستای اهداف و یکی از موضوعات مرتبط با جشنواره در قالب‌های آیتم‌ها و مشتندهای گزارشی کوتاه، انیمیشن، موشن گرافیک، نماهنگ و تولیدات آموزشی و ... با حداکثر زمان 30 دقیقه می‌توانند در بخش ویژه جشنواره حضور یابند.

تولیدات غیرحرفه‌ای مردمی بخش دیگری از این جشنوراه را تشکیل می‌دهد که با هدف تولید و دریافت آثار کوتاه «موبایلی» و «مستند» مردمی برگزار می‌شود و علاقمندان به این بخش می‌توانند فیلم‌های خود را با گوشی تلفن همراه و یا دوربین تصویربرداری ثبت و تولید کنند.

برگزاری نمایشگاه عکس، جلسات نقد و بررسی، نمایش فیلم‌‍‌های برگزیده مرتبط با جشنواره، تجلیل از پیشکسوتان عرصه سینما و کارگاه ویژه فیلمنامه و حمایت از تولید بخش جانبی این جشنواره را تشکیل می‌دهد.

گفتنی است شرکت همه فیلمسازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد است و می‌توانند آثار خود را با رعایت مفاد مقررات فنی به جشنواره ارسال کنند.

ثبت نام در جشنوراه تنها به شیوه الکترونیکی و با مراجعه به سایت omidfest.ir امکان پذیر است و فیلم ‌سازان فقط یک بار می‌ توانند فیلم خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و امکان اصلاح و ارسال مجدد اثر وجود ندارد.

یکم  آذر ماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی فیلم کوتاه امید است و سوم و چهارم دی ماه این جشنواراه برگزار می‌شود و در روز پنجم دی ‌ماه با برپایی اختتامیه این جشنواه، به کار آن پایان داده می‌شود 

ایمیل:
تصویر امنیتی:
 Security code

هیچ نظری برای این خبر نمایش داده نشده است.
 
همدان، چهارباغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا    
 
کد پستی: 38695-65178   تلفن: +98-81-38381601-10    

پیاده سازی و اجرا توسط شرکت شبکه فراپیوند