دانش‌آموخته دوره دکتری و پسادکتری دانشگاه بوعلی‌سینا رتبه دوم بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی را کسب کرد

دانش‌آموخته دوره دکتری و پسادکتری دانشگاه بوعلی‌سینا رتبه دوم بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی را کسب کرد


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

دکتر صابر علیزاده ممقانی رتبه دوم نوآوری در گروه تخصصی فناوری نانو بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی را کسب کرد.

 

 

به گزارش بسنا، فراخوان بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی در فروردین ماه سال جاری، از طریق وبگاه جشنواره و سایر رسانه‌ها آغاز گردید و ثبت نام متقاضیان در پایان مرداد ماه خاتمه یافت.

طرح‌های ارائه شده بر حسب موضوع، از طریق سامانه الکترونیکی برای ارزیابی به شانزده گروه تخصصی ارسال گردید. پس از اعلام فراخوان، در بخش دانش‌پژوهان ۳۰۲ طرح که اسناد و مدارک کامل در سامانه جشنواره ارائه کرده بودند، با نظارت و بررسی اولیه دبیرخانه برای ارزیابی به گروه‌های تخصصی ارسال شد.

نتیجه این فعالیت چند ماهه در شانزده گروه تخصصی، پیشنهاد ده طرح از سوی گروه‌های تخصصی به هیات داوران جشنواره بود. هیات داوران که بالاترین رکن علمی و تخصصی جشنواره است پس از جلسه‌های  متعدد و دفاع گروه‌های تخصصی از طرح‌های پیشنهادی، تعداد شش طرح را به عنوان برگزیده انتخاب نمودند.

گفتنی است در بین این شش نفر، دکتر صابر علیزاده ممقانی دانش‌آموخته دوره دکتری و پسادکتری شیمی دانشگاه بوعلی‌سینا با طرح "طراحی و ساخت کاتالیزور‌های نانو حفره برای الکتروسنتز پیش‌ماده‌های شیمیایی" رتبه دوم نوآوری در گروه تخصصی فناوری نانو بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی را کسب کرد.

لازم به ذکر است، دکتر داود نعمت‌الهی عضو هیأت علمی و استادتمام شیمی تجزیه دانشگاه بوعلی‌سینا، در دوران تحصیل دکتری و پسادکتری استاد راهنمای دکتر علیزاده بوده است.

آدرس کوتاه :