دکتر حسین رضوان، چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت

دکتر حسین رضوان، چهل و سومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

(إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ).

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

والفجر و لیال عشر

انقلاب اسلامی؛ سرآغاز پیروزی درخشان نهضتی مبتنی بر تعالیم اسلام ناب محمّدی(ص) در عصر حاضر بود که توانست حکومتی الهی-مردمی را تأسیس و تثبیت کند. انقلاب اسلامی ایران در سایه‌ی الطاف الهی، و رهبری حضرت امام خمینی (ره)، اتحاد ملّی و حضور مردم مسلمان و ولایت مدار، توانست پایه‌های قدرت و سلطه جویی استکبار جهانی در ایران را فرو ریزدانقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و همراهی ملت بزرگ، با بنا نهادن گفتمان جدیدی در عرصه تحولات سیاسی ایران به الگویی  در جهان مبدّل شد که الهام بخش نهضت‌های رهایی بخش در سطح منطقه غرب آسیا و سراسر جهان شد.

اکنون در چهل وسومین سالگشت انقلاب اسلامی به برکت رهبری حکیمانه و تدابیر رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(حفظه الله) صدای استکبار ستیزی انقلاب اسلامی رساتر از گذشته در جهان زنده و پویا است و با وجود تمامی دسیسه­ ها، و خصومت های آشکار و پنهان استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، رویش‌های دائمی و جاری انقلاب اسلامی در ایران و سایر کشورهای اسلامی، همچنان ادامه دارد.

دهه فجرانقلاب اسلامی فرصت بزرگی برای اندیشیدن به چیستی، چرایی و ماهیّت انقلاب اسلامی و مهم‌تر از آن انتقال مفهوم و محتوای انقلاب اسلامی به نسل‌های بعدی است. شایسته است گویندگان نویسندگان و اهل قلم، انقلاب اسلامی را برای نسل هایی که این نهضت عظیم را از لحاظ تاریخی درک نکرده‌اند به شایستگی و امانت داری و بدون تحریف تاریخی روایت کنند.

در دهه اخیر، عرصه تهاجم دشمن از حوزه نظامی به حوزه فرهنگی و اقتصادی تغییر یافته و جبهه چند جانبه ای را علیه ایران اسلامی هدایت می کند. بدون تردید، در آگاه کردن ذهن جوانان در قالب جهاد تبیین که مورد تاکید چند باره رهبر انقلاب است نقش اساتید دانشگاه، نقشی بی بدیل است.

امروزه نسل جوان ایران اسلامی با پرسش هایی مانند: چرا انقلاب شد؟ چرا جمهوری اسلامی شکل گرفت ؟ چرا نباید به آمریکا اعتماد کرد؟ چرا باید اقتصاد مقاومتی را پی گرفت؟ چرا تولید علم و تلاش برای  پیشرو بودن در صحنه تولید علم ؟ و…  مواجه است.

تبیین این «چرا»ها برای نسل جوان، یک جهاد واقعی است. جهاد در این عرصه ادامه راه شهیدان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی است که اکنون در چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی یاد و نام آنهارا گرامی می داریم.

این جانب با تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه فجر به جامعه‌ی دانشگاهیان استان همدان ،به ویژه استادان، دانشجویان و همیاران علمی دانشگاه بوعلی سینا، اعلام می کنم  جامعه دانشگاهی استان واقشار مختلف مردم غیور استان همدان با کمال افتخار و همگام با ملّت ولایت­مدار ایران اسلامی، بار دیگر با حضور باشکوه در راهپیمایی ۲۲ بهمن، وحدت و همدلی و صلابت انقلابی خود را به نمایش خواهد گذاشت.

 

والسّلام علیکم و رحمه الله .

دکتر حسین رضوان

سرپرست دانشگاه بوعلی سینا

 

 

 

 

آدرس کوتاه :