سرپرست دانشگاه بوعلی سینا "روز بزرگداشت مقام معلم و استاد " را تبریک گفت

سرپرست دانشگاه بوعلی سینا "روز بزرگداشت مقام معلم و استاد " را تبریک گفت


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

دوازدهم اردیبهشت ماه، سالروز شهادت معلمِ شهید، مرتضی مطهری و روز بزرگداشت مقام معلم و استاد گرامی باد.

 

 

 

بسم الله الرحمن‌الرحیم

«اللّهُمَّ اغْفِر لِلمُعَلِّمینَ و أطِل أعمارَهُم و بارِک لَهُم فی کَسبِهِم»

«خداوندا! معلمان را بیامرز و عمر طولانی به آنان عطا فرما و کسب و کارشان را مبارک گردان» (حدیث شریف نبوی(ص)

هفته آموزش هفته تکریم و تعظیم در برابر عظمت و منزلت استادانی است که باغبانان گلستان علم دانش اند. به تبع هفته آموزش، روز معلم یادآور ایثار، مجاهدت و تلاش بزرگانی است که پویایی اندیشه‌شان به تأسی از اسوه اخلاق و مکارم ایران اسلامی، استاد شهید مرتضی مطهری در جای جای این سرزمین طنین‌انداز شده است و نقش والای استادان و معلمان در توسعه و تعالی کشور و تربیت نخبگان به‌عنوان میراث گرانبهای انبیا و اولیای الهی در همه ادوار شایسته تکریم و سپاس است. سپس خدای بزرگ را که پس از یک دوره سخت و دست و پنجه نرم کردن با بیماری همه گیر کرونا در این روزهای زیبای اردیبهشتی،  نشاط و طراوت آموزشی واجتماعی مجدداً مهمان محافل آموزشی و کلاس‌های درس شده است.

در دوران پسا کرونا، بی‌شک رسالت استادان و معلمان و همیاران علمی در راستای آشنا کردن دانشجویانی که اغلب جدیدالورود یا نودانشجو دانسته می ­شوند بیش از هر زمان دیگری اهمیت یافته و دانشگاه بوعلی سینا در این زمینه چشم یاری به وجود پر مهر استادان گرانقدر دارد. امید است در این برهه حساس برای رهایی از مشکلات باید با عزمی الهی و جهادگونه، ضمن امیدآفرینی در جامعه، به منظور تقویت روحیه خودباوری و به ثمر رساندن استعدادهای جوانان این مرز و بوم، بیش از پیش نقش‌آفرینی کنیم و در ارتقاء کیفیت آموزشی و پژوهشی و حرکت در مسیر تحقق جامعه دانش‌بنیان اهتمام جدی ورزیم.

اینجانب ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای همه عزیزان در ماه مبارک رمضان و تبریک عید سعید فطر و گرامیداشت مقام شامخ استاد علامه شهید مرتضی مطهری (ره)، هفته آموزش و روز معلم را به همه استادان فرهیخته و همیاران علمی و نیز دانشجویان عزیز تبریک عرض نموده و تلاش صادقانه تلاشگران عرصه علم و دانش را ارج نهاده و توفیق همگان را از درگاه خدامند بزرگ خواستارم.

 

 

دکتر حسین رضوان

سرپرست دانشگاه بوعلی سینا

 

 

 

آدرس کوتاه :