سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد.

سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد.


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

 

فتح خرمشهر ، فتح خاک نیست ، فتح ارزشهای اسلامی است . خرمشهر شهر لاله های خونین است. خرمشهر را خدا آزاد کرد. (امام خمینی)

 

مسجد جامع خرمشهر، قلب شهر بود که می‌تپید و تا بود مظهر ماندن و استقامت بود. آن زمانی که خرمشهر به اشغال متجاوزان در‌آمد و مردم مجبور شدند به سوی شط خرمشهر کوچ کنند باز هم مسجد جامع، مظهر همه آن آرزوهایی بود که جز در پازپس‌گیری شهر برآورده نمی‌شد. مسجد جامع، همه خرمشهر بود. رزمندگانمان در غربت جنگیدند و با مظلومیت به شهادت رسیدند و پیکرهاشان زیر تانکهای شیطان تکه تکه شد .

  با آغاز عملیات بیت‌المقدس، رادیوی رژیم بعثی، می‌کوشید با تبلیغات کاذب خود، حضور نیروهای عراق را در خرمشهر کسترده اعلام کند تا با این ترفند باعث تضعیف روحیه رزمندگان اسلام شود، ولی از آنجا که "فتح و پیروزی جز در سایه اتکا به خداوند متعال و طلب یاری او میسر نمی‌شود با همت و رشادت رزمندگان اسلام و امدادهای غیبی، خرمشهر آزاد شد و نیروهای دلاور ایران توانستند پس از 48 ساعت از شروع محاصره تا فتح کامل شهر، اذان ظهر سوم خرداد 61 را در مسجد جامع خرمشهر سر دهند و اینگونه بود که با به شهادت رسیدن پاکترین انسانها شهر خرمشهر (خونین شهر) آزاد شدویاد وخاطره آن شهیدان ودلاوریهای آنها تا ابد جاودانه ماند.

 

 رمز عملیات : یا علی بن ابیطالب (ع)

  هدف عملیات : آزاد سازی خرمشهر ، پادگان حمید ، هویزه، جفیر وحسینیه

  منطقه عملیاتی : غرب کارون ، جنوب غربی اهواز وشمال خرمشهر

  تاریخ شروع : ساعت 30 دقیقه بامداد 10/2/61

  مدت عملیات : 25 روز طی 3 مرحله

  وسعت منطقه عملیاتی : 6000 کیلومتر مربع

 

  نتایج عملیات

  مناطق وتأسیسات آزاد شده :

  · آزادی شهر بندری خرمشهر وشهر هویزه وپادگان حمید

  · جاده مهم وتدارکاتی اهواز _ خرمشهر _ کرخه نور

  · جاده سوسنگرد _ هویزه

  · خارج شدن بخش وسیعی از جنوب میهن اسلامی از زیر آتش دشمن

  · تصرف وتأمین 8 پاسگاه مرزی

آدرس کوتاه :