هیأت رئیسه دانشگاه فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) را تسلیت گفتند

هیأت رئیسه دانشگاه فرا رسیدن سالروز رحلت امام خمینی(ره) را تسلیت گفتند


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

 

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

سال‌ها می‌گذرد حادثه‌ها می‌آید‏                انتظار فرج از نیمۀ خرداد کشم‏

(امام خمینی ره)

 

در تقویم هر ملّتی، نقطه‌های عطف تاریخی و سرنوشت‌ساز وجود دارد که میراث معنوی گذشتگان را به ابدیت پیوند می‌زند و بی‌شک، سالروز وقوع این وقایع بزرگ تاریخی، برای آیندگان فرصتی است که با ورق زدن تقویمِ تاریخ دریابند که میراث‌دار کدامین انسان‌های آزاده و بزرگ و دوران‌ساز بوده‌اند. در تاریخ پُرفرازونشیب کشور ایران، خردادماه همواره یادآور روزگارانی پرحادثه و خاص بوده است؛ چهاردهم و پانزدهم خرداد از همین روزهای خاص در تاریخ معاصر سرزمین بزرگ ایران است.

در چهاردهم خردادماه، از سرزمینِ آفتاب، ستاره‌ای خاموش شد که بی‌تردید، در کتاب تاریخ تمدن بشری، شخصیتی مانند او ثبت نشده است.‌ امام خمینی(ره)‌، حقیقتی جاودانه است‌ و نام‌ او چراغی است که اشراقش مسیر فرداهای این‌ انقلاب‌ مقدس را تا مقصد غایی آن، روشن کرده است. این روز بزرگ، یادآور عروج ملکوتی بزرگ‌مردی است از تبار خورشید که بر بلندای تاریخ، به واژه‌های بودن و سرودن، معنایی تازه بخشید.

هیأت رئیسۀ دانشگاه بوعلی‌سینا بدین‌وسیله سالگرد بزرگداشت رحلتِ جان‌گداز حضرت امام خمینی(ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، و شهادت مظلومانۀ یاران باوفای ایشان در واقعۀ قیام خونین پانزده خرداد را به عموم مردم ایران و دانشگاهیان دانشگاه بوعلی‌سینا تسلیت و تعزیت عرض می‌نماید و توفیق همۀ مردم و خدمت‌گزارانِ انقلاب را در جهت اعتلای جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی و سربلندی ایران عزیزمان از خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

 

 

 

آدرس کوتاه :