کلیه دانشجویان ورودی ۱۴۰۲ به صورت خودکار به عضویت کتابخانه دانشگاه بوعلی‌سینا درآمدند

28 10 2023 06:07
کد خبر : 3790791
تعداد بازدید : 271

رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه گفت: مشخصات دانشجویان ورودی ۱۴۰۲ در همه مقاطع تحصیلی، به صورت الکترونیکی در سامانه کتابخانه (آذرسا) بارگذاری شده و کلیه دانشجویان به صورت خودکار به عضویت کتابخانه درآمدند.

 

 

دکتر به‌داد شدیدی رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه بوعلی‌سینا، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بسنا، اظهار داشت: مشخصات دانشجویان جدیدالورود در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری، پس از اخذ فایل نهایی از اداره آموزش دانشگاه، به صورت الکترونیکی در سامانه کتابخانه (آذرسا) بارگزاری شده و کلیه دانشجویان به صورت خودکار به عضویت کتابخانه درآمدند.

وی افزود: با توجه به ثبت‌نام الکترونیکی دانشجویان در کتابخانه، ثبت‌نام حضوری و تکمیل مدارک مکتوب لازم نبوده و دانشجویان گرامی می‌توانند تنها با ارائه کارت دانشجویی خود از هرکدام از کتابخانه‌های دانشگاه کتاب امانت بگیرند.

دکتر شدیدی خاطرنشان کرد: سامانه کتابخانه دانشگاه به آدرس lib.basu.ac.ir از هرنقطه از کشور در دسترس بوده و دانشجویان این دانشگاه می‌توانند با وارد کردن کد ملی خود هم به عنوان نام کاربری و هم به عنوان رمز ورود از امکانات این سامانه استفاده کنند.

وی اضافه کرد: جستجوی آنلاین در کتب، اطلاع از تعداد و عناوین کتب به امانت گرفته شده، تمدید و یا رزرو کتب، کتابخانه شخصی و همچنین استفاده از منابع الکترونیک کتابخانه شامل کتب لاتین و پایان‌نامه‌ها، همچنین پایگاه‌های اطلاعاتی فارسی و لاتین از جمله خدمات سامانه کتابخانه دانشگاه بوعلی‌سیناست.

دکتر شدیدی عنوان کرد: دانشجویان در صورت بروز هرگونه مشکل، می‌توانند در ساعات اداری با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با بخش اداری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه مستقر در سازمان مرکزی دانشگاه، نسبت به رفع مشکل خود اقدام نمایند.

وی گفت: دانشجویانی که مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه بوعلی‌سینا بوده‌اند و اکنون در مقطع بالاتر تحصیل می‌کنند و دانشجویانی که کد ملی ایشان با صفر شروع می‌شود ثبت نام آن‌ها به‌صورت حضوری انجام می‌گیرد و باید به واحد انفورماتیک کتابخانه مرکزی (آقای خداویسی) مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن ۳۱۴۰۱۴۷۲ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

لا توجد مناسبات.