عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا موفق به دریافت جایزه بین‌المللی انگل‌شناسی شد

03 09 2023 06:44
کد خبر : 3791247
تعداد بازدید : 268

دکترعلیرضا سازمند Odile Bain Memorial Prize 2023 را دریافت کرد.

 

 

به گزارش بسنا، جایزه بین المللی یادبود پروفسور اودیل بِین (Odile Bain Memorial Prize) در مراسمی در ۲۹مین کنگره بین‌المللی انگل‌شناسی دامپزشکی که ۲۹ مرداد تا ۲ شهریور ۱۴۰۲ در شهر چنای کشور هندوستان برگزار شد، به دکتر علیرضا سازمند عضو هیأت علمی و استادیار انگل‌شناسی دانشکده دامپزشکی دانشگاه بوعلی‌سینا اهداء شد.

این جایزه به پاس نقش برجسته دانشمند فرانسوی خانم اودیل بِین (Odile Bain) در انگل‌شناسی پزشکی و دامپزشکی، اقدامات او در تشویق همکاری‌های سازنده بین زیست‌شناسان، دامپزشکان، پزشکان و انگل‌شناسان بنیادی و کاربردی در سراسر جهان و حمایت او از انگل شناسان جوان ایجاد شده است.

شایان ذکر است، دکتر سازمند در هنگام دریافت این جایزه پیام زیر را به زبان فارسی در سالن همایش قرائت نمود:

خیلی خوشحال و مفتخرم که از این تریبون درود بفرستم به همه اعضای خانواده، دوستان، همکاران و دانشجویان عزیزم که بدون حمایت و عشق آن‌ها رسیدن به این جایزه ممکن نبود. عمیقا به این باور دارم و به همه پژوهشگران جوان انگل‌شناس ایرانی اطمینان می‌دهم که تلاش‌های آن‌ها توسط جامعه علمی انگل‌شناسی در سراسر گیتی دیده و شناخته می‌شود. پس مطلقاً پیشنهاد می‌کنم روز به روز با توان و تلاش بیشتر به پیمودن مسیر بعضاً دشوار دانش و پژوهش ادامه بدهند. به امید سرافرازی و پیشرفت هرچه بیشتر میهن عزیزمان.

اخبار مرتبط

There are no results.