با عنوان "دیپلماسی علمی و فناوری در سیاست خارجی، ظرفیت‌ها و رویکردها"؛

اولین همایش رؤسا و مسؤولان بین‌الملل دانشگاه‌های منتخب کشور برگزار شد

29 08 2023 06:52
کد خبر : 3791307
تعداد بازدید : 268

اولین همایش روسا و مسئولان بین‌الملل دانشگاه‌های منتخب کشور با عنوان "دیپلماسی علمی و فناوری در سیاست خارجی، ظرفیت‌ها و رویکردها" در وزارت امور خارجه برگزار شد.

 

 

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، در این نشست که به دلیل محدودیت فضای فیزیکی، تعداد ۴۰ رئیس دانشگاه منتخب کشور حضور داشتند، برخی از معاونان وزیر امور خارجه از جمله معاون کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، با سخنرانی و پاسخ به سوالات، بر افزایش همکاری‌ها و تعاملات با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری تاکید کردند.

همچنین دکتر وحید حدادی اصل قائم‌مقام وزیر در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، ضمن بیان اولویت‌های وزارت عتف در ارتقای دیپلماسی علمی و فناوری، درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای معرفی نخبگان و اندیشمندان ایرانی مقیم خارج و نیز معرفی نخبگان و متخصصان خارجی برای تعریف فعالیت‌ها از جمله طرح‌های پژوهشی مشترک و سمینار‌های مشترک را به اطلاع مسئولان وزارت امور خارجه رساند. همچنین وی بر معرفی فناوری‌های برتر دنیا به منظور انتقال فناوری و نیز کمک وزارت امور خارجه برای انتقال فناوری‌های برتر ایرانی به خارج از کشور تاکید نمود.

او در پایان صحبت‌های خود از کمک‌های مستمر وزارت امور خارجه و نمایندگی‌های کشورمان که منجر به جهش مناسبی در ارتقای دیپلماسی علمی و فناوری شده است صمیمانه تقدیر و تشکر نمود. در بخش پایانی این همایش، وزرای امور خارجه، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور حضور خواهند داشت و به بحث و بررسی و تبادل نظر در خصوص راهکار‌های ارتقای دیپلماسی علمی و فناوری می‌پردازند.

این همایش یک روزه به همت مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی و مشاور وزیر امور خارجه در امر دیپلماسی علمی و فناوری برگزار شد.

برای مشاهده گزارش تصویری کلیک کنید.

اخبار مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.