حساب کاربری اینترنت همه دانشجویان جدیدالورود ۱۴۰۲ دانشگاه بوعلی‌سینا فعال شد/ حجم و سرعت اینترنت برای گروه‌های مختلف کاربری چقدر است؟!

23 10 2023 21:46
کد خبر : 3790806
تعداد بازدید : 387

دکتر محرم منصوری‌زاده از فعال شدن حساب کاربری اینترنت همه دانشجویان جدیدالورود ۱۴۰۲ در همه مقاطع تحصیلی دانشگاه بوعلی‌سینا خبر داد.

 

 

دکتر محرم منصوری‌زاده مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه بوعلی‌سینا در گفتگو با خبرنگار بسنا، ضمن اعلام این خبر خاطرنشان کرد: حساب کاربری VPN به منظور دسترسی به اینترنت فعال شده و دانشجویان لازم است برای استفاده از سرویس VPN از شماره دانشجویی به عنوان نام کاربری و کد ملی به عنوان رمز عبور استفاده نمایند. برای دانشجویان غیرایرانی رمز عبور شماره پاسپورت می‌باشد.

وی تأکید کرد: دانشجویان لازم است برای رعایت موارد امنیتی، در اولین فرصت نسبت به تغییر رمز عبور خود اقدام نمایند. به منظور تغییر رمز عبور، با ورود به وب سایت دانشگاه بخش درگاه خدمات رسانی، روی لینک "تغییر رمز اینترنت" کلیک کنند و پس از ورود با رمز عبور فعلی (کد ملی) نسبت به تغییر رمز اقدام نمایند.

منصوری‌زاده اضافه کرد: در صورتیکه رقم اول کد ملی صفر است، از وارد کردن ارقام صفر اول کد ملی به عنوان رمز خودداری کنند.

وی همچنین تصریح کرد: دانشجویان از قرار دادن رمز عبور خود در اختیار دیگران جدا خودداری کنند، چراکه مسؤولیت استفاده از حساب کاربری به عهده شخص دانشجو می‌باشد.

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه گفت: برای استفاده از سرویس VPN در کامپیوتر یا لپ تاپ، برنامه VPN را از طریق لینک "VPN داخل دانشگاه" در قسمت درگاه خدمات رسانی وب سایت دانشگاه دانلود نمایید.

وی افزود: برای تنظیم VPN در گوشی همراه، با ورود به وب سایت مدیریت فناوری اطلاعات به آدرس ict.basu.ac.ir در منوی "آموزش/راهنما" گزینه " آموزش وصل شدن به اینترنت و تنظیمات VPN از طریق گوشی موبایل" را انتخاب کنید.

برای اطلاع از جزئیات بیشتر در مورد سرعت و میزان پهنای باند سرویس اینترنت کلیک کنید.

برای مشاهده فرآیند ایجاد حساب کاربری VPN دانشجویان کلیک کنید.

در صورت نیاز به پشتیبانی با مرکز پشتیبانی مدیریت فناوری اطلاعات به نشانی support@basu.ac.ir پیام بدهید.

اخبار مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.