با صدور پیامی؛

رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا آغاز سال ۱۴۰۲ را تبریک گفت

20 03 2023 00:26
کد خبر : 3792348
تعداد بازدید : 242

دکتر حسین رضوان، در پیامی، فرارسیدن سال جدید را تبریک گفت.

 

 

به گزارش بسنا، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بهار آمد، جوانی را پس از پیری ز سر گیرم
کنار یار بنشینم، ز عمر خود ثمر گیرم
اگر ساقی از آن جامی که بر عشّاق افشاند
بیفشاند، به مستی از رُخ او پرده بر گیرم

                                      «پیر جماران»

اکنون که از الطاف خداوند بزرگ، جهان خاکی، برگی دیگر از دفتر رنگین خود را ورق می­‌زند و نسیم بهاری با شانه طراوت تازگی و شادابی گیسوان طبیعت را مشاطه‌گری می‌کند، اینجانب افتخار دارم، واپسین ساعات سال ۱۴۰۱ را خدمت همه همکاران و دانشجویان عزیز تبریک عرض نمایم. در یک تقارن فرخنده و در لحظات حلول سال نو و بهار پرطراوت، روز‌های پایانی سال با اعیاد شعبانیه به ویژه عید نیمه شعبان سال‌روز ولادت بزرگ منجی عالم بشریت مقارن گشته، بی‌شک این تقارن فرصتی ارزشمند برای آماده‌سازی روح و روان در طلیعه ماه میهمانی خدا است.

سالی که گذشت، سالی پُر فراز و فرود برای ایران عزیز بود. کوران حوادث بین‌المللی و داخلی در سالی که گذشت آن‌چنان پُرشمار است که پرداختن به هریک از آن‌ها نیازمند فرصت ویژه‌ای است، لکن قطعاً طبق وعده الهی، آینده جهان از آنِ مستضعفان است؛ «وَ نُرِیدُ أَن نَّمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ» اراده و مشیت ما بر این قرار گرفته است که بر مستضعفین در زمین منت نَهیم و آن‌ها را مشمول مواهب خود نمائیم و آن‌ها را پیشوایان و وارثین روی زمین قرار دهیم.

ایزد یکتا را سپاس‌گزارم که خانواده بزرگ و پرافتخار دانشگاه بوعلی‌سینا نیز با همت و تلاش و کوشش همه همکاران توانست در اوج تنگنا‌ها و تحریم‌های تحمیلی، همچنان گام‌های استواری را در مسیر اعتلا و بالندگی علمی کشور بردارد. برخود لازم می‌دانم در آستانه نوروز باستانی، ضمن تبریک و تهنیت سال جدید، مراتب قدردانی خود را از تلاش‌های بی دریغ همه استادان ارجمند، کارمندان عزیز و دانشجویان سرافراز اعلام نمایم و همه شما ارجمندان را به بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های موجود، در تداوم پیشبرد اهداف دانشگاه و تحقق چشم‌انداز‌های ترسیم‌شده، دعوت کنم.

از درگاه خداوند بزرگ سلامتی شما و خانواده‌های محترم‌تان را خواستارم و امیدوارم که سال پیشِ‌رو، سالی پُربرکت، به دور از رنج و مِحنت برای ایران و ایرانی و سرشار از موفقیت برای دانشگاهیان باشد.

دکتر حسین رضوان
رئیس دانشگاه بوعلی‌سینا

اخبار مرتبط

هیچ نتیجه‌ای یافت نشد.