شمارش معکوس برای گشایش دانشگاه بین المللی دی هشت

شمارش معکوس برای گشایش دانشگاه بین المللی دی هشت


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

مسئول راه اندازی و مدیر اجرایی دانشگاه دی هشت (D8) از انجام مراحل نهایی فرایند راه اندازی این دانشگاه خبر داد و گفت: با تصویب نهایی اساسنامه، این دانشگاه به زودی گشایش می یابد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از ایرنا دکترستار عزیزی داشت: در اجلاس 2 روزه ای که با حضور اعضای هیات امنای دانشگاه دی هشت و مراجع تماس ملی ( Focal point) در 29 و 30 آوریل مصادف با نهم و دهم اردیبهشت سالجاری در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشورمان برگزار می شود، اساسنامه این دانشگاه به تصویب نهایی می رسد. 
وی خاطرنشان کرد: آذر پارسال پیش نویس اساسنامه دانشگاه دی هشت تهیه و به تصویب رسیده بود و پس از نهایی شدن اساسنامه دانشگاه و آیین نامه هیات امنا، این مرکز آموزش عالی بین المللی مجاز به پذیرش دانشجو می شود. 
دکتر عزیزی افزود: دانشگاه بین المللی دی هشت از مهر امسال در 120 رشته کارشناسی ارشد و دکتری از سراسر جهان دانشجو می پذیرد.
مدیر اجرایی دانشگاه دی هشت یادآوری کرد: هیات امنای دانشگاه بین المللی دی هشت مرکب از وزرای علوم دولت های عضو سازمان دی هشت است و مراجع تماس ملی نیز نمایندگان دائمی از دولت های عضو سازمان دی هشت برای پیگیری امور دانشگاه هستند که بیشترشان از بین معاونان وزرای علوم انتخاب شده اند. 
به گزارش ایرنا، اندونزی، مالزی، پاکستان، بنگلادش، ترکیه، مصر، نیجریه و ایران هشت عضو سازمان همکاری های اقتصادی دی هشت هستند که در سال 96 برای تاسیس یک دانشگاه بین المللی هم پیمان شدند و کشور ایران و دانشگاه بوعلی سینا به عنوان دانشگاه مادر برای راه اندازی این مرکز علمی برگزیده شد. 

آدرس کوتاه :