پیام ریاست محترم دانشگاه به مناسبت روز جوان

پیام ریاست محترم دانشگاه به مناسبت روز جوان


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

میلاد خجستۀ حضرت علی‌اکبر (ع) با توجه به اهمیت نسل جوان و جایگاه ویژۀ جوانان، در تقویم جمهوری اسلامی ایران، به عنوان «روز جوان» نام‌گذاری شده است. انتخاب این مناسبت بزرگ تاریخی از دو جهت، حائز اهمیت است؛ از یک سو بر شأن و منزلت والای حضرت علی‌اکبر (ع) به عنوان اسوۀ منش و مردانگی و نماد و مصداق یک اسوۀ ایثار و تصویری آسمانی و آرمانی از یک جوان واقعی تأکید دارد و از جانب دیگر، جایگاه ممتاز و متمایز نسل جوان و جوانان را گوشزد می‌کند.

جوانِ امروز برای بازیافتنِ شأن والا و جایگاه متعالی خویش و نیز آموختن درس مردانگی و ایثار بیش از همیشه به اسوۀ راستین جوانی، یعنی حضرت علی اکبر(ع) نیاز دارد. بی‌شک، استمداد از شخصیت والا و آسمانیِ حضرت علی اکبر(ع)، در این روزگار که نسل جوان ما با بحران‌های گونه‌گون هویّتی و هجمه‌های فرهنگی بیگانگان مواجه شده است، همانند نوشدارویی شگرف است که تمسک به آن، برای جوانِ امروزِ ایران، همانند حیاتی دوباره و زندگی جاودانه است. کشور بزرگ و تاریخی ایران، امروز در یکی از بزنگاه‌های بزرگ تاریخ خود قرار گرفته که برای ساختنِ حادثه‌های تاریخی شگرف، نیاز به تلاش و کوشش و مشارکتِ جوانان برومندش دارد تا آیندگان به تاریخی که امروز برای آن‌ها ساخته خواهد شد، بیش از هر واقعۀ دیگری، فخر و نازش کنند.

اینجانب ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع)، روز جوان را به شما جوانان فرهیختۀ دانشگاه بوعلی‌سینا و نیز تمام جوانان کشور ایران تبریک می‌گویم و همۀ شما یاران را به مساعدت و یاری رساندن به هم‌وطنان عزیزمان که اکنون با مشکلات سیلاب و ویرانی خانه‌هایشان دست به گریبان هستند، فرا می‌خوانم و تردیدی ندارم که اکنون و آیندۀ ایران را کوشش‌های شما خواهدساخت و اطمینان قلبی دارم که با تلاش و امید به آینده، فرداهایی روشن در انتظار شما خواهد بود.

توفیقات روز افزون همۀ شما را از خداوند منان خواستارم

دکتر یعقوب محمدی فر

 

آدرس کوتاه :