دکتر عباس افخمی به عنوان پژوهشگر برجسته کشور معرفی شد

12 12 2023 06:07
کد خبر : 3790289
تعداد بازدید : 11116

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه شهید بهشتی پژوهشگران و فناوران برگزیده کشوری و همچنین انجمن‌ها و نشریات برتر تجلیل شدند.

 

 

به گزارش بسنا و به نقل از وزارت علوم، در مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران که با حضور محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، احمد وحیدی، وزیر کشور و عبدالحسین خسروپناه، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، از برترین‌های حوزه‌های فناوری، انجمن‌های علمی، نشریات علمی، استانداران برتر و رؤسای دانشگاه تقدیر به عمل آمد.

اسامی برترین‌ها به این شرح است:

عزت الله فتحی از دانشگاه تبریز در گروه علوم درمانگاهی
محمود قلعه نویی از دانشگاه هنر اصفهان در گروه شهرسازی
حامد کامل نیا از دانشگاه فردوسی مشهد در گروه معماری شهرسازی
محمدحسین میر جلیلی از دانشگاه شهید بهشتی در گروه بیوتکنولوژی
محمدشریف شریف‌زاده از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی در گروه ترویج و آموزش کشاورزی
جعفر محمدزاده میلانی از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی در گروه صنایع غذایی
حسن نصرالله‌زاده ساروی از وزارت جهادکشاورزی در گروه اکولوژی
غلامرضا احمدیان از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک در گروه زیست فناوری سامانه‌ای
محمود جدی تهرانی از جهاد دانشگاهی در گروه هیبریدوما
حامد میزرایی از ورات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گروه زیست فناوری
بهنام کشاورزی از دانشگاه شیراز در گروه علوم زمین
یاسمن فرزان از پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در گروه فیزیک انرژی بالا و ذرات
پرویز کاملی از دانشگاه صنعتی اصفهان در گروه فیزیک
علی مرسلی از دانشگاه تربیت مدرس در گروه شیمی معدنی
عباس افخمی از دانشگاه بوعلی‌سینا در گروه شیمی تجزیه
فرهاد شیرینی از دانشگاه گیلان در گروه شیمی آلی
علی احسانی از دانشگاه قم در گروه شیمی
سیده مهری حمیدی سنگدهی از دانشگاه شهید بهشتی در گروه فوتونیک
حسن حقیقی از دانشگاه شهید بهشتی در گروه مهندسی کامپیوتر
حسین شایقی از دانشگاه محقق اردبیلی در گروه برق
کاظم زارع از دانشگاه تبریز در گروه مهندسی برق
سحر زینب لو از دانشگاه بناب در گروه مهندسی شیمی
محمدمهدویان احدی از پژوهشگاه رنگ در گروه پوشش‌های سطح و خوردگی
حسینعلی خنکدار سنگدهی از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی در گروه مهندسی صنایع پلیمر
حسین روغنی ممقانی از دانشگاه صنعتی سهند در گروه پلیمر
محمدمهدی پایدار از دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در گروه مهندسی صنایع
محرم حبیب نژاد از دانشگاه علم و صنعت ایران در گروه طراحی کاربردی
محمدحسین احمدی از دانشگاه صنعتی شاهرود در گروه تبدیل انرژی
منصور رضوی از دانشگاه پژوهشگااه مواد و انرژی در گروه مهندسی مواد
رضا اسلامی فارسانی از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گروه شناسایی و انتخاب مواد
داوود مستوفی نژاد از دانشگاه صنعتی اصفهان در گروه مهندسی عمران
حمیدرضا مداح حسینی از دانشگاه صنعتی شریف
مصطفی اکبری از دانشگاه فنی حرفه‌ای در گروه مهندسی خودرو
آمنه خدیور از دانشگاه الزهرا در گروه مدیریت
مونا جامی پور از دانشگاه حضرت معصومه در گروه مدیریت
حجت الاسلام ابوالقاسم از پژوهشگاه فرهنگ و‌اندیشه در گروه فقه و حقوق
سعیده سعیدی از مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در گروه مطالعات زنان
احمد عابدی از دانشگاه صنعتی اصفهان در گروه روان‌شناسی و آموزش افراد
محمود نجفی از دانشگاه سمنان در گروه روانشناسی
معصومه اسمعیلی از دانشگاه علامه طباطبایی در گروه مشاوره
سحر کوثری از مرکز تحقیقات سیاست‌های علمی در گروه مطالعات آینده علم و فناوری
حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه از پژوهشگاه فرهنگ و‌اندیشه در گروه فلسفه
نسرین طباطبایی حصاری از دانشگاه تهران در گروه حقوق خصوصی و اسلامی
عزت الله عباسیان از دانشگاه تهران در گروه مدیریت مالی
علی درخشان حصاری از دانشگاه گلستان در گروه زبان‌های خارجی
سجاد گلشن نواز از دانشگاه ارومیه در گروه مهندسی برق
لیلا نامداریان از پژوهشگاه علوم و فناوری در گروه سیاست اطلاعات
سید احمد فاضل‌زاده حقیقی از دانشگاه شیراز در گروه هوافضا
جلال شیری از دانشگاه تبریز در گروه آبیاری زهکشی
محمدرضا نوابی

فهرست فناوران برگزیده برتر و بانوری فناوری برگزیده و فناور برگزیده شایسته تقدیر

بخش فناوران برگزیده

احمد مولوی از جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با طرح \"سایلنسر داخلی‌ایستگاه تقلیلل فشار گاز\"
روح اله صابری ریسه از مرکز رشد دانشگاه، ولی عصر با طرح \"تولید ترکیبات سیدروفوریک\"
ایمان غلامپور از دانشگاه صنعتی شریف با طرح \"سامانه‌های هوشمند حمل و نقل\"
هوشنگ احمدپور سامانی از پارک علم و فناوری زنجان با طرح \"تولید آلومینو سیلیکات فعال\"
امین خلجی از پارک فناوری خوزستان با طرح \"دوربین مدار بسته هوشمند ضد انفجار\"
سبحان عبدالملکی از پارک علم همدان با طرح \"ردیاب ماهواره‌ای خودرو\"
سعید حاجی علی گل از پژوهشگاه فضایی ایران با طرح \"آشکارساز قابل حمل دو منظوره مواد ممنوعه\"
سعید احمد سیف الحسینی از پارک فناوری دانشگاه تحصیلات تکمیلی با طرح \"دستگاه فلزیاب صنعتی\"
احد کمالی از پارک فناوری آذربایجان شرقی با طرح \"طراحی و تولید سیبک سیستم تعلیق خودرو تارا و پژو\"
علی اکبر رضایی از پارک فناوری یزد با طرح \" تولید دستگاهه‌های هوشمند قالیشویی\"

بخش بانوی فناور برگزیده

مریم گل آیادی از دانشگاه آزاد با طرح \"اصلاح و تولید بذر ارقام هیبرید صیفی جات مهم گاخانه ای\"
در بخش فناور برگزیده شایسته تقدیر
سیدمهدی موسوی قهفرجی از شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان با طرح \"لیزر جوش هوشمند\"
پرویز دورانزان از پارک فناوری اردبیل با طرح \"هموژن پمپ\"
رضا تقی‌زاده از مرکز تحقیقات سیاست‌های علمی با طرح \"سامانه تحلیل هوشمند روند‌های علمی و فناوری\"

استانداران و رؤسای دانشگاه برگزیده

صفر نصرالله‌زاده رئیس دانشگاه تبریز و دبیر ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری
حسین کلانتری خلیل آبادی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دبیر استانی هفته پژوهش و فناوری
علی نظری رئیس دانشگاه لرستان و دبیر ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری
حشمت اله علی نژاد رئیس دانشگاه مازندران و دبیر ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری
زین العابدین رضوی خرم استاندار استان آذریایجان شرقی و رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری
مجتبی عبداللهی استاندار استان البرز و رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری
فرهاد زیویار استاندار استان لرستان و رئیس استانی هفته پژوهش و فناوری
سیدمحمود حسینی پور استاندار استان مازندران و رئیس ستاد استانی هفته پژوهش و فناوری

بخش نشریات برتر

نشریه بیوتکنولوژی کشاوری دانشگاه شهید باهبر کرمان به سردبیری مختار جلالی جواران و مدیر مسئولی محمدرضا محمدآبادی
نشریه پژوهش‌های فلسفی کلامی دانشگاه قم به سردبیری زهرا خزاعی و مدیرمسئولی محمد ذبیحی
نشریه پژوهش‌های چینه‌نگاری و رسوب‌شناسی دانشگاه اصفهان به سردبیری حسین وزیری مقدم و مدیر مسئولی علی بهرامی

بخش انجمن‌های برتر

ژئوفیزیک ایران به ریاست محمدرضا حاتمی
ترویج زبان و ادب فارسی ایران به ریاست علی اصغری میرباقری فرد
مهندسی بتن و سازه‌های بتنی ایران به ریاست علی نورزاد
آبخیزداری ایران به ریاست علی طالبی

اخبار مرتبط

There are no results.