گروه مهندسی مکانیک

 

مکانیک، قدیمی ترین گروه مهندسی دانشگاه بوعلی سینا است که در حال حاضر با 18 عضو هیات علمی (5 نفر استاد تمام ، 4 نفر دانشیار ، 8 نفر استادیار و یک نفر مربی ) مشغول به آموزش حدود 440 دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا می باشد.

این گروه آموزشی به عنوان بزرگترین گروه دانشکده مهندسی با بیش از سی سال سابقه، رقیبی جدی برای گروههای آموزشی مشابه در دانشگاههای علم و صنعت ایران، خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی اصفهان، تبریز، شیراز و فردوسی مشهد است.

فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این گروه آموزشی همواره در کنکور مقاطع بعدی خوش درخشیده و رتبه های قابل توجهی را کسب کرده اند. درصد قابل توجهی از دانش آموختگان این گروه آموزشی جذب صنایع مهم کشور شده و یا برای ادامه تحصیل از دانشگاههای معتبر خارجی پذیرش گرفته اند. در حال حاضر این گروه آموزشی شامل پنج هیات علمی با درجه استادی، چهار هیات علمی با درجه دانشیاری، ده هیات علمی با درجه استادیاری و یک هیات علمی با درجه مربی می باشد.

 

 

رشته مهندسی مکانیک، یک رشته مادر در حوزه مهندسی است که در چند سال گذشته جزء سه رشته اول مهندسی مورد اقبال داوطلبان کنکور سراسری بوده است. اساتید این گروه آموزشی دانش آموختگان دانشگاههای خارجی و دانشگاههای معتبر داخلی از جمله دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه صنعتی اصفهان می باشند."


 

معرفی رشته مهندسی مکانیک